MS bike academy

Bikování pro všechny

MS BIKE ACADEMY funguje jako biková školka pro děti ale i dospělé od roku 2013. Zakladetel Milan Spěšný se rozhodl organizaci založit jako líheň mladých talentů pro přilehlý tým MS BIKE ACADEMY racing. Momentálně se naše působení rozšířilo do Plzeňského areálu SK Rapid, známého též pod názvem "Lopatára". Tréninky se konají pravidělně 2x týdně, pokaždé zhruba na 2 hodiny. Vše zabezpečují naši zkušení trenéři a instruktoři, kteří mají léta zkušeností s ježděním a závoděním na horském kole.

Terén je nejdůležitější

Velký důraz klademe na techniku jízdy v terénu, kdy naši mladí svěřenci dokáží sjet to, na co většina dospělých ani nepomyslí. To je pak vidět hlavně při závodech, když náš závodník zvládně odjet svému soupeři v technických pasážích až o desítky metrů. Výuka probíhá zábavně s bezpečně, v nebezpečných místech trenéři mladé bikery jistí, aby nespadli a něco si neudělali. Samozřejmě trénink zaměřujeme i na silniční cyklistiku, protože pro každého správného bikera je důležité umět se pohybovat v balíku, někoho přespurtovat nebo jen prostě jet spořádaně jet ve skupině.

Vhodné pro každého

Naši základnu tvoří děti již od pěti let, které se s kolem teprve seznamují a základ je naučit se jezdit rovně, správně řadit a nepadat. Vzhledem k vysokému věkovému rozpětí je vždy trénink rozdělen do několika výkonostních skupin.

Číst dál

Ti, co se starají o Vaše ratolesti

Zakladatel akademie, vrchní trenér a vlastně tak totální šéf celého tohoto cirkusu.

Číst dále

Viktor, Víťa, Viky, pro někoho Víťulka je šéfovo neoficiální zástupce a jeho pravá ruka.

Číst dále

Kamilovou hlavní prioritou je výchova mladých talentovaných bikerů. O víkendech buď hraje s kapelou nebo vozí závodníky po závodech. 

 

Vždy úsměvavá a optimistická, to je naše trenérka Jindřiška. Dokáže se úžasně postarat o ty nejmenší, takže jsou u nich pokroky vidět snad po každém tréninku.

Číst dále

výpis sponzorů

podpora

je v cyklistice důležitá

Cyklistika je sport velmi náročný. Samozřejmě hlavně po fyzické stránce, závodník jede jen a pouze za sebe a nikdo to za něho nevytáhne, jako třeba u fotbalu či hokeje. Bohužel je tento sport náročný i z té druhé - finační stránky. Pokud bude náš reprezentant lépe připraven po fyzické stránce než kdokoliv z jeho konkurentů, ale pojede na obyjčejném kole s obyčejným vybavením, není dost dobře možné, aby podal stejný výkon jako jeho soupeř, který sice má menší výkonost, ale má lehké karbonové kolo za nekřesťanskou částku.

Celkově je cyklistika finančně náročný sport a u mladých talentů ho z valné většiny financují rodiče, které to někdy doslova vysává. Budeme proto rádi za každou nabídku finanční i materiální pomoci našich závodníků. Na oplátku Vám můžeme nabídnout prezentaci na přestižních závodech tuzemských i zahraničních. Vaši firmu, organizaci či dokonce přímo Vás budou reprezentovat jedni z nejlepších ve svém odvětví u nás. pokud máte zájem nás jakkoliv podpořit, neváhejte nás kontaktovat. Budeme Vám vděční.