ČP XCO Praha

Na víkendovém Českém poháru cross-country v Praze ze podařilo Akademii poprvé v historii obsadit všechny starty a hned z toho bylo několik medailí!

Nedělní závody XCO začala hned v první kategorii žákyň I. 3. místem Simona Spěšná, v kategorii žáků II. dojel Štěpán Krula na 12. místě, Štěpán Hartl na 20. pozici a Matěj Čáslavský byl 36. Velmi úspěšně jsme si vedli v kategorii žákyň II. – Adéla Holubová získala 2. místo a tento výsledek jí nominoval do výběru Lvíčat pro mezinárodní závod v Maďarsku, sedmé místo obsadila Karolína Bedrníková a do elitní desítky se vešla i Nikol Soustružníková na devátém místě. Následně jeli svůj závod kadeti, zde byl Martin Pešťák v cíli třetí, čímž se přidal k Adélce Holubové a stejně jako ona se nominoval do dětské reprezentace a pojede s Lvíčaty na mezinárodní závod do Maďarska. Matěj Bedrník bohužel cíl neviděl, po těžkém pádu v jedné z kamenitých sekcí byl odvezen záchrannou službou do Motola s podezřením na zlomeninu nohy – vyšetření v nemocnici naštěstí ukázalo, že jde jen o naraženinu a Matěj se bude moc ke kolu po pár dnech klidu vrátit :-). Spolu s kadety jeli svůj závod i Experti – i zde jsme získali umístění na stupních vítězů, když Viktor Stošek skončil třetí. Další náš závodník v této kategorii Roman Kubica dojel na 12. místě. Svého reprezentanta jsme měli i v kategorii Masters – Michal Král dojel 17. Další závodnice v kategorii kadetek Jana Richterová dojela na své pohárové premiéře na 14. místě. V poledne odstartovali do závodu junioři -Jonáš Březina dokončil závod na 4. místě. V elitní kategorii Muži/U23 náš team reprezentoval Jakub Šulc, který dojel celkově třicátý (14. v kategorii U23).

První závod ČP se nám tedy opravdu povedl, získali jsme čtyři umístění na stupních na vítězů a k tomu jedno podium. Všichni závodníci podali opravdu výborné výkony a zaslouží si pochvalu. Stejnou pochvalu si zaslouží i trenéři a rodiče, kteří zajistili bezproblémový chod zázemí teamu i mohutnou diváckou podporu. Věřím, že se nám minimálně stejně dobře povede i v následujícím závodě ČP v Teplicích, který nás čeká 30.4.2016.