Milan jako trenér

Tato část se prozměnu zabývá Milanovo aktuální činností, tedy provozem MS Bike Academy a tréninkem amatérských i profesionálních závodníků. Dozvíte se zde také všechny podrobnosti o tréninku.

Na dráhu trenéra jsem se dal v roce 2009, jelikož jsem chtěl své zkušenosti, které jsem za svou dosavadní kariéru nasbíral, předávat dál a podílet se na výchově nových závodníků. Na začátku byla úzká skupina závodníků od žákovských kategorií až po vrcholové závodníky. Pro úspěch bylo potřeba absolvovat několik kroků pod odborným dohledem a následně přicházely první výsledky.

Výsledky mých svěřenců mezi profesionály:

Ondřej Cink (Merida Multivan):

Mistr světa do 23 let 2012,
14. místo LOH Londýn 2012
Mistr Evropy do 23 let 2012
1. místo SP Nové město na Moravě 2012
1. místo SP Houffalize 2012
Mistr ČR do 23 let 2011

Marek Rachfuss (Scott-Hagget)

2. místo v ME maratonu do 23 let 2012
3. místo MČR do 23 let 2012
2. místo MČR do 23 let 2011

Výsledky svěřenců - v mládežnických kategoriích:

Jonáš Březina - Mistr ČR v MTB sprint eliminátor, MTB cross - country a cyklokrosu

1.místo na MČR družstev v silniční cyklistice
6.místo na MČR v časovce
Mistr Plzeňského kraje

Výsledky svěřenců - v amatérském pelotonu:

1.místo Becker cup ve své kategorii, několik osobních rekordů a umístění na závodech Kola pro život, 2.místo v Galaxy sérii v kategorii do 30let, účast na etapových závodech a jiných veřejných akcích.